Nejnovější články

Poutníci, kteří se již v minulosti účastnili procesí k Panně Marii Frýdecké, většinou navštívili také místo zvané "Hájek".

Známá frýdecká ulice vede z ulice Revoluční (za Kauflandem) k Zámeckému náměstí. Původně zde stály tři polodřevěné kupecké domy domy z 2. poloviny 18. století, architektonická památka, která neměla v širokém okolí obdoby.

Od roku 2011 mají obyvatelé a návštěvníci Frýdku-Místku možnost shlédnout část města z ptačí perspektivy. Musí jen zdolat 200 schodů ve věži farního kostela Sv. Jana Křtitele nedaleko Zámeckého náměstí ve Frýdku.

Přehradní nádrž Šance, která slouží jako zdroj pitné vody pro město Frýdek-Místek. byla vybudována na severním okraji obce Staré Hamry v letech 1964 až 1969. Před vybudováním přehrady se Staré Hamry

Lysá hora je se svou nadmořskou výškou 1323 metrů nejvyšším vrcholem Moravskoslezských Beskyd. Leží na pomezí obcí Ostravice, Staré Hamry, Malenovice a Krásná.

Jste zde

Hluboká ulice ve Frýdku-Místku

 
 
 

Známá frýdecká ulice vede z ulice Revoluční (za Kauflandem) k Zámeckému náměstí. Původně zde stály tři polodřevěné kupecké domy domy z 2. poloviny 18. století, architektonická památka, která neměla v širokém okolí obdoby. Ačkoliv v 70.  letech mělo dojít k jejich kompletní rekonstrukci, nikdy se tak nestalo a domy se postupem času zcela zřítily. Stavby, které mohou návštěvníci Frýdku obdivovat v Hluboké ulici dnes jsou pouhou replikou.

Podle dochovaných pramenů z těchto domů žil pradědeček známého místního hudebního skladatele Leoše Janáčka. V minulosti procházely právě touto ulicí procesí směřující k nedaleké bazilice Navštívení Panny Marie.

Kupecké domy nebyly jedinou významnou stavbou ulice Hluboká. Za zmínku stojí také rytířský dům s reliéfy sv. Floriány a Madonny s dítětem. Ačkoliv je na domě vytesán letopočet 1796, je velmi pravděpodobné, že je mnohem starší. Dnes zde sídlí Galerie Langův dům a Muzeum Beskyd Frýdek-Místek.

 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer